AnkiDroid

3 komentarze
AnkiDroid to taka androidowa wersja Anki, którą oczywiście można zsynchronizować ze "stacjonarnym" Anki, zainstalowanym na komputerze i trzaskać słówka o każdej porze dnia i nocy, bez względu na miejsce, w którym się przebywa.

Po uruchomieniu programu pojawia się standardowo lista talii (u mnie póki co bida z nędzą, bo dopiero testuję aplikację na próbnej talii, ale niedługo zaimportuję wszystkie swoje talie z Anki):


Widok po włączeniu wybranej talii:

  

Start reviewing - przenosi nas do okna nauki
Limit - pozwala na ustawianie limitów nauki
Cram - pozwala na wybranie tagów, jakie chcemy wkuwać
Statistics - pokazuje nasze statystyki
Card Browser - pozwala przejrzeć wszystkie karty w danej talii
Night Mode - tryb nocny, jak sama nazwa wskazuje ;-)
Swap Q/A - pozwala na zamianę stron kart miejscami

Po wciśnięciu "Start reviewing" pojawia się doskonale nam znane z normalnej wersji Anki pole nauki. Na górze słówko do przetłumaczenia i poniżej miejsce na to tłumaczenie. W moim przypadku pojawia się jeszcze miejsce na wpisywanie odpowiedzi* - nawet w AnkiDroid nie mogłam sobie tej funkcji podarować ;-)


Po kliknięciu na "Show Answer" pokazuje się poprawna odpowiedź oraz przyciski oceny. Jeśli nasza odpowiedź była wpisywana - identycznie jak w Anki aplikacja zaznacza na zielono to, co zostało wpisane poprawnie (niestety jest bardzo spacjoczuła ;-) )


Tryb nocny różni się od standardowego... kolorem. W trybie nocnym tło jest ciemne, a czcionka biała - super sprawa jeśli nauka ma miejsce w niezbyt oświetlonych miejscach - oczy męczą się znacznie wolniej.


Jeśli chodzi o statystyki to do wyboru mamy ich szeroki wachlarz:


Card Browser pozwala na szybkie przejrzenie wszystkich słówek, jakie mamy w talii:
* aby ustawić w AnkiDroid możliwość samodzielnego wpisywania odpowiedzi należy wejść w Preferences -> Extras -> i zaznaczyć hak w pierwszym polu (Write answers):

 

Motivate me... Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos